вівторок, 20 лютого 2024 р.

 

День пам'яті Героїв Небесної сотні


20 лютого в Україні щорічно відзначається День пам'яті та вшанування учасників Революції гідності та Героїв Небесної сотні. Цей день став символом визвольної боротьби українського народу за свої права та незалежність.

Указ Президента від 11 лютого 2015 року закріпив цю дату як важливий національний момент, сприяючи вшануванню подвигу тих, хто встояв на Майдані під час Революції гідності в 2014 році. З 18 по 20 лютого того року, в самому напруженому періоді протистояння, загинуло 78 осіб, а після 20 лютого ще понад 20 протестувальників померли від отриманих поранень.

Вони всі стали часткою Небесної сотні – меморіалу борців за українську незалежність. Ці герої віддали своє життя за ідеали свободи, справедливості та демократії. Їхній подвиг не тільки визначив важливий етап в історії України, але і втілив силу національного єднання та готовності боротися за свої права.

Сучасні події також свідчать про те, що боротьба за незалежність і суверенітет триває. Герої сучасної російсько-української війни, продовжуючи справу Небесної сотні, демонструють рішучість захищати свою країну від зовнішніх загроз і прагнення жити в демократичному суспільстві.

Слава Україні залишається не тільки гаслом Революції гідності, але й символом сучасного патріотизму та волі народу. День пам'яті Героїв Небесної сотні нагадує кожному про ціну свободи та важливість об'єднання в боротьбі за гідність і незалежність.


Немає коментарів:

Дописати коментар